S&S Kdy-ne?

12.11.2013 21:12

Že by 9.11.

Hlouček dobrodruhů se začíná kupit v přeplněném sále. Čekají na svůj vůz, který by měl dorazit přesně na 7 hodinu, všichni však již netrpělivě pospolu vyčkávají dobrých 16 minut.  Někteří se neohrabaně přehrabují ve svých tornách, jestli si vzali všechno potřebné, jiní kontrolují zda-li jejich pršipláště postačí zhoubnému počasí, no a ti zbylí, tedy většina, se na poslední chvíli snaží sehnat kus žvance. Přeci jenom tohle bude pekelná jízda.
Á áno, už se ozval  i opozdilec:“Ne-ne-nebudeme potřebovat nějaký ty ch-chechtáky?“ „ Samozřejmě, každej aspoň 173“ Odvětil jeden ze starších.
„ Hej, hej tady jsem,“ začal svolavatel, „ Doufam, že ste připravený chásko. Dneska se totiž vydáme za hranice lidskýho světa a získáme něco, co ještě žádné člověk nikdy nezískal. No a stli se to vydaří tam jsme tu přesně 7 minut před, za třináct hodin. Tak tedy vzhůru!“ „ Ehm, ehm hele počkej,“ začal starý přítel po boku svolavatele „ měli bychom počkat na všechny, co se nám tu nahlásili. Tedy na všechny, který to stihli do posledního pondělka před dneškem“ „ Jo jasně…, ale jinak tedy hurá na ně!“